​​قالب سنبه ماتریس 
پروگرسیو

قالب سنبه ماتریس پروگرسیو
در صنعت جهت تولید قطعات فلزی و غیر فلزی ، از ورق های فلزی و یا غیر فلزی ، از قالبهایی به اسم سنبه ماتریس استفاده می شود. برای تولید قطعات ساده از قالب های تک مرحله ای و در بعضی مواقع برای خلق قطعات پیچیده تر از چند دست قالب تک مرحله ای استفاده می شود. گروه صنعتی فابیگ به دلیل بالا رفتن هزینه های ساخت چند دست قالب و بالا رفتن زمان تولید و همچنین درگیر شدن چندین نفر و دستگاه در پروسه تولید ، تمام و یا بخش زیادی از این قالب ها را در یک قالب پروگرسیو طراحی می کند که با هر ضرب پرس و پیشروی ورق در قالب ، عملیات بعدی بر روی ورق (برش ، خم ، کشش و …) صورت میگیرد.
همانطور که گفته شد قالبهای پروگرسیو به قالبهایی گفته می شود که بیش از یک مرحله عملیاتی بر روی محصول خروجی انجام می دهند. حال این عملیات می تواند عمل برش ، خم ، کشش و …  و یا ترکیبی از چند و یا تمامی این مرحله ها باشد. به طور کلی ساخت قالبهای پروگرسیو بسیار پیچیده تر از قالب های تک مرحله ای می باشد و باید برای ساخت آنها از نرم افزار های طراحی و دستگاههای دقیق ساخت به عنوان مثال وایر کات استفاده شود. زیرا هر مرحله وابسته به مرحله قبل می باشد. به همین خاطر از ابزار های بیشتری نسبت به تک مرحله ای ها در آنها بکار میرود و همینطور از فیدر پنوماتیک به عنوان تغذیه کننده قالبهای پروگرسیو استفاده میشود.
گروه صنعتی فابیگ در همین راستا مبادرت به ساخت انواع قالبهای پروگرسیو و فیدر پنوماتیک متناسب با قالب و راه اندازی انواع خطوط تولید قطعات فلزی نموده وبا بهره گیری از نرم افزار قدرتمند کتیا کلیه طراحیهای لازم برای ساخت را انجام میدهد .
گروه صنعتی فابیگ مفتخر است در راستای پیشرفت صنعت کشور عزیزمان ایران و کلیه تولید کنندگان ایرانی آماده همکاری با شما عزیزان باشد. ​​​​​​​